PBL-podcast: Monetaire milieuschade
In deze PBL-podcast een gesprek met collega Sander de Bruyn over monetaire milieuschade. Het totale welvaartsverlies in Nederland door milieuverontreiniging is geraamd op 46 miljard euro per jaar. Hoe is dit bedrag tot stand gekomen en wat betekent het?
“Het is niet zo dat we 46 miljard euro rijker zouden zijn zonder milieuschade”, legt Sander de Bruyn, onderzoeker bij het PBL, uit. “We zouden welvarender zijn zonder milieuverontreiniging, want we zouden een betere gezondheid hebben en de natuur zou er beter voorstaan. En er zou minder aantasting zijn van ons cultureel erfgoed door milieuverontreiniging. In dit onderzoek hebben wij berekend hoe groot die waarde zou zijn. Het maakt zichtbaar hoeveel schade verontreiniging aanbrengt en dat is belangrijk voor beleidsmakers, als we toe willen naar de vervuiler betaalt.”
Dit gesprek werd gevoerd door Gerald Schut en Jacqueline Timmerhuis, beide PBL-ers en komt in de podcastserie Studio Leefomgeving.
- Linkbeluister de podcast via Spotify
- Linkbeluister de podcast via YouTube
- Document | 12 mei 2026 | TXT, 28.2 KBdownload het transcript